اسلایدر رولوشن چیست؟

اسلایدر رولوشن چیست؟

آیا تابحال از کنار یک بوتیک عبور کرده اید که شما را میخکوب کند؟ یک بوتیک زیبای چرخان دو سه بعدی که به طور مرتب اجناس داخل آن جابجا می شود و تغییر می کند؟ اگر در دنیای واقعی چنین چیزی ندیده باشید به احتمال زیاد در دنیای مجازی در سایت های مختلف ، مشابه آن را دیده اید. در اکثر موارد وب سایت فروشگاهی چنین ویترینی وجود دارد و به آن اسلایدر رولوشن می گویند.
اسلایدر رولوشن یک باکس مستطیلی شکل حاوی تصاویر ، فیلم و انیمیشن های متحرک است که در قسمت بالا ، مرکز ، پایین یا نقاط مختلف سایت قرار می گیرد و به معرفی محصولات ، خدمات و…. سایت می پردازد.
شاید در نگاه اول به نظر بیننده چنین بیاید که این باکس فقط جنبه زیبایی دارد اما اگر به موضوع به دید حرفه ای و موشکافانه نگاه کنید چیزی فراتر از این دستگیرتان می شود.

به طور کلی اسلایدر رولوشن کاربردها و مزایای زیادی دارد . از این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جذابیت و زیبایی سایت

اسلایدر رولوشن ها به خاطر عکس ها و تصاویر بزرگ ، زیبا و متحرکی که در خود جای می دهند و تنوع حرکتی این تصاویر خوش آب و رنگ ، کمک زیادی به جذب بازدید کنندگان از سایت می کنند.

ویترین متحرک و درآمد بالاتر

همان طور که در بالا اشاره شد اسلایدر رولوشن به مثابه یک ویترین متحرک است. اگر مدیر یا مالک وب سایت هستید می توانید محصولات و خدمات مهم خود را در اسلایدر رولوشن قرار دهید تا به بهترین نحو توسط بازدید کننده ها دیده شوند. این به بالا رفتن درآمد سایت کمک می کند. ضمنا می توانید اخبار مهم مربوط به حرفه خود و وبلاگ سایت را در اسلایدر رولوشن سایت خود قرار دهید تا مخاطبان بیشتری آن را ببینند.

کسب درآمد از طریق جذب تبلیغات

با بالا رفتن رنک ، اعتبار و بازدید کننده به راحتی می توانید برای سایت خود تبلیغات بگیرید و با قرار دادن تصاویر و متون تبلیغاتی در اسلایدر رولوشن ، برای خود درآمد اضافی کسب نمایید.

کمک به بهبود سئوی سایت

اسلایدر رولوشن خوب از طرق مختلف می تواند به بهبود سئوی سایت شما کمک کند. از طریق بالا بردن زمان سپری شده در سایت تا قابلیت قرار گرفتن بک لینک بر روی تصاویر و ویدئوها و ….
قابلیت های اسلایدر رولوشن به ما این اجازه را می دهد تا بر روی مطالب داخل اسلایدر رولوشن ، بک لینک قرار دهیم . بازدید کننده با کلیک بر روی تصاویر به قسمت های مختلف سایت هدایت می شود و این یعنی افزایش time on page و بهبود رنک سایت.

این مواردی که گفتیم تنها تعدادی از کاربردهای اسلایدر رولوشن بودند که صرفا جهت معرفی اهمیت آن ارائه کردیم.
من مطمئنم با کمی نگاه خلاقانه می توانید تعداد بیشتری کاربرد برای اسلایدر رولوشن بیابید. حتما این کار را بکنید