‌جایگاه سایت املاک شما در بین میلیون‌ها جستجوی اینترنتی مردم به صورت روزانه چگونه است؟ اگر شما هم می‌خواهید در جستجوهای روزانه مشتریانتان که به دنبال خدمات املاک و مستغلات هستند، دیده شوید به یک حرکت اساسی نیاز دارید. در ادامه این مطلب از راهکارهای وب به شما یاد می‌دهیم که چگونه می‌توان ارزش سایت را از نظر گوگل بالا برد. اگر آماده هستید همراه ما باشید تا بازدید کنندگان سایت شما را زیاد کنیم. قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که به خاطر رقابت بالا و تقاضای زیاد، سئو سایت املاک و مستغلات کار آسانی نیست؛ اما در صورت موفقیت مزایای زیادی برای شما دارد. به لحظه‌ای فکر کنید که هزاران بازدید کننده جدید در ماه با بعضی تغییرات در سایت به کسب و کار شما روی می‌آورند. در آن لحظه بیزینسی غیر قابل توقف دارید. تنها مسئله این است که ارائه خدمات سئو در این حوزه محدود به رتبه گرفتن در یک سری کلمات خاص نمی‌شود. در این مطلب چیزی که برای رشد سریع سایت خود نیاز دارید را توضیح می‌دهیم.

 

اهمیت سئو داخلی و سئو خارجی

استفاده از تکنیک‌های سئو خارجی و سئو داخلی به سایت شما کمک می‌کند تا ارزش آن توسط گوگل درک شود. هرچه این دو عملیات بهتر انجام شود؛ بازدیدکنندگان بیشتری از طریق گوگل دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید با انجام کارهایی که در ادامه گفته می‌شود، حضور سایت خود را در گوگل تقویت کنید.

سوئد داخلی را باید اساس سئو در نظر گرفت؛ اصولی بودن سئو داخلی تعیین می‌کند که سایت شما چه رتبه‌ای در گوگل داشته باشد. سئو داخلی را فوندانسیون ساختمان در نظر بگیرید؛ در صورتی که محکم پایه ریزی شود، هر کاری می‌توان با سایت انجام داد، اما اگر لرزان باشد با یک طراحی سایت حرفه‌ای هم نمی‌توانید در حوزه آنلاین موفق شوید.

 

کلمات کلیدی سایت املاک

یکی از موارد مهم در سئو داخلی سایت، مرحله انتخاب کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی شامل عبارت‌هایی هستند که کاربر آنها را جستجو می‌کند. شما باید لیستی از کلمات کلیدی که قرار است در آنها رتبه داشته باشید را جمع آوری کرده و مطمئن شوید که صفحات سئو شده‌ای مخصوص آنها دارید. توصیه می‌کنیم کلمات کلیدی را در ۵ بخش صفحه قرار دهید: در آلت تصاویر، ‌های مختلف پاراگراف‌ها، عنوان تصاویر، عنوان صفحه و url صفحه.

به عنوان مثال برای سئو در تهران، ‏url ما به این شکل، سئو-در-تهران/https://websolutiontools.com می‌باشد. این صفحه با عنوان خدمات سئو در تهران ایندکس شده است. مقدار دقیقی برای میزان تکرار کلمات کلیدی در صفحه نمی‌توان در نظر گرفت اما ‌عده‌ای آن را حدود ۱ تا ۲ درصد می‌دانند. به این ترتیب اگر صفحه شما ۱۰۰۰ کلمه دارد، تکرار شدن ۱۰ بار کلمه کلیدی مقدار مناسبی است. همچنین وجود کلمات کلیدی در عنوان تصاویر هم به سئو سایت کمک می‌کند. شما می‌توانید آلت تصویر را در زمانی که آنها را به وردپرس آپلود می‌کنید، تنظیم کنید. آلت یا متن جایگزین در واقع همان متنی است که در صورت لود نشدن تصاویر به کاربر نشان داده می‌شود. به جز این موارد کارهای زیاد دیگری وجود دارد که با انجام آن شانس حضور شما در صفحات اول گوگل چند برابر می‌شود. وقتی سایت‌های برخی از مشتریانمان را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که هیچ کاری برای گرفتن رتبه انجام ندادند؛ شما باید برای رسیدن به بهترین نتیجه، صفحه خود را با یک کلمه کلیدی مشخص به گوگل معرفی کنید.

چگالی کلمه کلیدی

همانطور که کمی قبل اشاره کردیم شما باید کلمه کلیدی خود را در متن پست به شکلی درست قرار دهید. حواستان باشد که از کلمه کلیدی بیش از حد استفاده نکنید؛ زیاده روی در این کار باعث جریمه از سمت گوگل می‌شود. محتوای سایت باید بدون وسواس در چگالی کلمه کلیدی و به صورت طبیعی نوشته شود. در ویرایش نهایی نوشته می‌توانید کلمه کلیدی را در مکان‌های مناسب دیگر استفاده کنید.

عبارات حمایتی و کلمات کلیدی مترادف

امروزه گوگل در خصوص نحوه نمایش سایت‌ها هوشمندانه‌تر عمل می‌کند. قبلا در گوگل فقط صفحاتی با همان کلمه کلیدی دقیق نشان داده می‌شد؛ اما امروز کلماتی را به کاربر نشان می‌دهد که دقیقاً مشابه نیستند اما به سوال فرد پاسخ می‌دهند. مثلاً گوگل کلمات ملک و خانه را یکسان در نظر می‌گیرد. اگر شخصی عبارت سئو سایت آموزشگاهی را سرچ کند همان نتایجی را می‌بیند که فرد دیگر با عبارت سئو کردن سایت آموزشگاهی سرچ کرده است.

کلمات کلیدی دم بلند

رقیبان شما می‌خواهند برای کلمات کلیدی بزرگی مثل املاک و مستغلات در تهران رتبه داشته باشند. اما این فقط بخشی از سئو سایت است و اگر شما به سراغ کلمات کلیدی بلندتری که مستقیم جواب شخص را می‌دهند بروید؛ به راحتی می‌توان ترافیک سایت را از باقی عبارات به سمت کلمات محبوب‌تر برد.

 

ثبت آدرس سایت روی نقشه

همانطور که در صفحه سئو در کرج اشاره کردیم شما باید کسب و کار خود را روی نقشه گوگل مشخص کنید. این حرکت به گوگل کمک می‌کند تا محل دقیق کسب و کار شما را به کاربر نشان داده و راحت‌تر قانونی بودن فعالیت شما را تایید کند.

 

لینک سازی داخلی

لینک ‌سازی و لینک دادن یکی از بخش‌های مهم سئو سایت املاک و مستغلات است. زمانی که در سایت مطلبی منتشر می‌کنید حداقل به ۵ صفحه یا پست دیگر لینک دهید. این کار باعث می‌شود تا کاربران سایت، راحت‌تر بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات مختلف در سایت پیدا کنند. اما حواستان باشد در لینک سازی از کلمات کلیدی استفاده کرده و پستی که به آن لینک داده می‌شود حتماً مرتبط باشد. به عنوان مثال در سایت وب سولوشن ما در صفحه سئو سایت چند زبانه به پست‌های دیگر سایت که مرتبط با سئو هستند لینک داده‌ایم.

 

اهمیت نظرات وبلاگ

در صورتی که می‌خواهید رتبه سایت املاک خود را سریعتر بهبود ببخشید باید از تاکتیک نظرات وبلاگ سایت استفاده کنید. قبلا شرکت‌ها برای نظرات فیک پول خرج می‌کردند تا زیر صفحات سایت آنها نوشته شود. اما امروزه به خاطر سیستم‌های نظارت گوگل این تاکتیک کار نمی‌کند. با این حال شما باید کاربران را به نظر دادن ترغیب کنید؛ این کار واقعاً به افزایش ترافیک سایت کمک می‌کند. گوگل به اندازه ترافیکی که از سایت دریافت می‌شود، ارزش سایت شما را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر در سئو املاک و مستغلات برای تعیین کیفیت کسب و کار، ۹۰ درصد مواقع نظرات سایت توسط کاربران بررسی می‌شود.

اینگونه بررسی‌ها می‌تواند باعث رشد یا شکست به کسب و کارهای آنلاین شود. مشاوران املاکی که یک سیستم پیگیری در سایت خود پیاده سازی کرده و از مشتریان قبلی خود نظرسنجی می‌کنند. کاربران بیشتری را در آینده به دست می‌آورند.

 

استفاده موثر از بک لینک‌ها

بک لینک‌ها قسمت مهمی از سئو سایت شما هستند. در این روش برای لینک دادن به سایت خود نیاز به بقیه سایت‌ها دارید. برای انجام این کار راه‌های زیادی وجود دارد اما ساده‌ترین آنها استفاده از سایت‌های رپورتاژ آگهی است.

 

واکنشگرا بودن سایت

اگر طراحی سایت املاک به گونه‌ای باشد که بتواند بر اساس اندازه صفحات مختلفی که سایت با آنها باز می‌شود تغییر کند؛ سایت واکنشگرها بوده و امتیاز ویژه‌ای برای این گونه سایت‌ها در نظر می‌گیرد. یعنی در عین حالت افراد مختلف با توجه به اندازه صفحه نمایشگر خود ممکن است چیزهای متفاوتی ببینند؛ اما همه آنها از یک منبع نشات گرفته و برای صفحه نمایش آنها بهینه سازی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *