یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های تبلیغاتی برای سالن‌های زیبایی، استفاده از خدمات سئو سایت می‌باشد. شاید زمانی که اینترنت در ایران داشت رواج می‌گرفت، هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد که در آینده افراد حتی برای دریافت خدمات مورد نظر خود از سالن زیبایی هم از گوگل استفاده کنند. به هر حال امروزه در مقایسه با گذشت سلیقه مخاطبین کاملاً متفاوت بوده و عملاً کسب و کارهای امروزی در حوزه زیبایی باید برای جذب کاربران بیشتر به سئو سایت سالن زیبایی اهمیت بدهند. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب همراه راهکارهای وب باشید تا نکاتی را در خصوص سئو کردن سایت‌های زیبایی با شما در میان بگذاریم.

سئو سایت سالن زیبایی

شاید برخی از مواردی که در ادامه مطلب به توضیح آن می‌پردازیم کمی برایتان ناآشنا باشد. به این ترتیب هر موردی را که متوجه نشدید به صفحه سئو سایت در اصفهان مراجعه کنید یا در پایان مطلب سوال خود را بپرسید تا به زبانی ساده‌تر توضیح دهیم.

استفاده از سرچ کنسول

در اولین قدم برای اینکه بتوانید آمار مهمی در مورد سئو سایت به دست آورید و گوگل سایت شما را به رسمیت بشناسد، باید سایت را به سرچ کنسول متصل کنید. سرچ کنسول یک ابزار رایگان است که توسط گوگل در اختیار افراد قرار داده شده و با اتصال سایت به سرچ کنسول، اول از همه گوگل به سایت شما اهمیت بیشتری می‌دهد و سپس با استفاده از اطلاعات و آمار موجود در این ابزار می‌توانید سئو سایت سالن زیبایی را به راحتی بهبود دهید. مثلا این ابزار به شما نشان می‌دهد که چقدر بک لینک دارید، کدام یک از صفحات سایت باز نمی‌شوند، وضعیت محتوای سایت چگونه است، سرعت سایت در چه وضعی قرار دارد و …

کیبورد ریسرچ

بعد از اتصال سایت به سرچ کنسول، تحقیق کلمات کلیدی اهمیت بسیاری در سئو سایت دارد. در فرایند تحقیق کلمات کلیدی، عبارات مختلفی که افراد برای رسیدن به سایت شما جستجو می‌کنند را پیدا می‌کنید. مثلاً بعد از تحقیق کلمات کلیدی درمی‌یابید که افراد در حوزه فعالیت شما عباراتی مثل نحوه رنگ کردن مو، قیمت خدمات آرایش زنانه، بهترین آرایشگاه در تهران و … را جستجو می‌کنند. حالا با تولید محتوا روی این کلمات کلیدی می‌توانید افراد را به سایت جذب کرده و به مشتری تبدیل کنید. تحقیق کلمات کلیدی را می‌توان با استفاده از ابزارهایی مثل keywordtool.io انجام داد. با استفاده از این ابزار با یک جستجوی ساده می‌توانید تعداد زیادی کلمه کلیدی مرتبط را پیدا کنید.

سئو سایت سالن زیبایی

راه اندازی بلاگ سایت

قسمت زیادی از موفقیت یک کسب و کار اینترنتی در حوزه آرایش و زیبایی وابسته به محتواهایی است که در بخش بلاگ سایت قرار می‌دهد. در واقع هرچه کلمات کلیدی بیشتری در این بخش از سایت پوشش داده شود، کاربران بیشتری را در این حوزه به سایت خود جذب می‌کنید.

توجه داشته باشید که هرچه محتوای تولید شده با کیفیت‌تر باشد، احتمال تبدیل کاربر به مشتری در سایت بیشتر شده و سود کسب و کار شما افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب در زمان سئو سایت برای تولید محتوا کوتاهی نکنید. در نهایت برای اینکه با نحوه تولید محتوای مناسب در این حوزه آشنا شوید، می‌توانید محتوای چند سایت رقیب را بررسی کرده و از آنها ایده بگیرید.

سئو محلی سایت

جستجوهای محلی به آن دسته از جستجوهایی گفته می‌شود که افراد نزدیک به کسب و کار شما در گوگل انجام می‌دهند. مثلاً کاربری که در اصفهان زندگی می‌کند و به خدمات حضوری نیاز دارد، عبارت طراحی سایت در اصفهان را جستجو می‌کند. در زمان‌های قدیم وقتی افراد از شهرهای مختلف این گونه کلمات را جستجو می‌کردند، اتفاق خاصی نمی‌افتاد و نتایج یکسان بودند. اما امروزه با وجود الگوریتم کبوتر، این قابلیت به سرچ گوگل اضافه شده تا کاربران بعد از جستجوی این گونه کلمات، به سایت‌هایی دسترسی پیدا کنند که به موقعیت آنها نزدیک‌تر است. مثلاً کسی که کلمه طراحی سایت در تهران را جستجو می‌کند، به نتیجه متفاوتی در مقایسه با فردی که این کلمه را در اصفهان جستجو می‌کند می‌رسد. پس اگر می‌خواهید در جستجوی محلی کاربران جزو نتایج باشید باید سایت شما از لحاظ سئوی محلی آماده باشد.

برای رسیدن به این هدف اول از همه آدرستان را در نقشه گوگل ثبت کنید، حالا آدرس کسب و کار و موقعیت آن در نقشه گوگل را در صفحه درباره ما و تماس با ما قرار دهید، مشتریان خود را به ثبت نظر مثبت در گوگل مپ ترغیب کنید، در نهایت می‌توانید محتواهایی با عناوینی که داخل آنها اسم شهر به کار رفته است منتشر کنید.

برندسازی کسب و کار

سئو و برندسازی ارتباط زیادی با یکدیگر دارند. یعنی هر چقدر که سئو سایت قوی‌تر باشد، کسب و کار شما توسط افراد بیشتری دیده شده و برند شناخته شده‌تری خواهید داشت. از سوی دیگر هرچه افراد با برند شما آشنا باشند، اعتبار بیشتری پیش گوگل دارید. اما برندسازی واقعاً چه کمکی به سئو می‌کند یا وقتی که برند سایتتان شناخته شده باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ در این حالت افراد نام برند را در گوگل جستجو می‌کنند، نام برند شما به همراه کلمات کلیدی جستجو می‌شود، در نتایج جستجو نام برند شما کلیک بیشتری می‌گیرد، اسم برند در سایت‌های سطح وب تکرار می‌شود، به شما بک لینک می‌دهند و …. همه این موارد در مجموع سبب می‌شود که ارزش سایت برای گوگل بالا رفته و رتبه بهتری در نتایج جستجو داشته باشد. پس با استفاده از روش‌هایی مثل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ کردن، رتبه گرفتن روی کلمات کلیدی و … تا جایی که می‌توانید برندسازی کنید.

سئو سایت سالن زیبایی

استفاده از منشن بدون لینک

یکی از پارامترهایی که در چند سال اخیر به سئو اضافه شده، منشن بدون لینک است. در این حالت گوگل به بودن اسم برند شما در سطح وب حتی اگر لینکی وجود نداشته باشد هم اهمیت می‌دهد. به عنوان مثال اگر اسم سایت راهکارهای وب در سایت دیگری برده شود. گوگل به این نتیجه می‌رسد که سایت نام برده احتمالاً سایت معتبری است و در این حالت با افزایش تعداد این گونه منشن‌ها در سطح وب، شاهد افزایش اعتبار سئو سایت هستیم. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم شما هم هر چند وقت یکبار در شبکه‌های اجتماعی، در سطح وب، بخش نظرات سایت‌های دیگر و … هرزگاهی اسم سایت خود را بنویسید تا اعتبار شما به گوگل ثابت شود.

استفاده از اسکیماها

در واقع اسکیماها یک سری کد هستند که موتورهای جستجویی مانند گوگل به وسیله آنها می‌توانند راحت‌تر با سایت ارتباط برقرار کرده و آن را درک کنند. به عنوان مثال در صورتی که در این مطلب یک کد به اسم اسکیمای نویسنده در قسمت کدهای صفحه گذاشته شود، گوگل به آسانی نام دقیق نویسنده این مقاله را درک می‌کند اما چنین چیزی در حالت عادی ممکن نیست. کدهای اسکیما دارای انواع و تعداد بسیار زیادی هستند که برای شناخت قسمت‌های مختلف سایت و محتوای آنها به گوگل کمک می‌کنند.

بعد اضافه شدن این کدها به سایت، در وهله اول گوگل سایت را بهتر درک می‌کند، سپس قدرت سئو سایت را افزایش می‌دهید و در نهایت احتمال دارد که ریچ اسپینت‌ها در نتایج جستجو برای سایت شما نمایش داده شود. منظور از ریچ اسپینت‌ها مثلا می‌توان  به همان ستاره‌هاییست که در زیر بعضی مطالب در صفحه جستجوی گوگل دیده می‌شود، اشاره کرد. برای اضافه کردن اسکیماها به سایت یا باید از یک سئو کار کمک بخواهی یا با استفاده از ابزار‌های مخصوص این کار را انجام دهید.

استفاده از تاپیک کلاسترها

به صورت کلی دو نوع مقاله در سطح وب وجود دارد: نوع اول که به آن آسمان خراش هم گفته می‌شود همه جوانب یک موضوع را پوشش داده و یک مقاله همه چیز تمام طولانی است. این گونه محتواها تا چند سال پیش ارزش زیادی برای گوگل داشت و رتبه‌های خوبی به این گونه مقالات می‌داد. اما گروه دوم فقط یک مقاله نیست بلکه گروهی از مقالات است. یعنی شما در نوع دوم به جای قرار دادن همه موضوعات مربوط به یک حوزه در یک مطلب، آن را در چندین مقاله پوشش می‌دهید. مثلاً به جای نوشتن یک مقاله آسمان خراش در خصوص اسکیما آن را با مقالاتی به صورت نحوه ساخت اسکیما، اسکیما چیست و … منتشر می‌کنید. حالا بین آنها لینک سازی داخلی را انجام می‌دهید. در سال‌های اخیر گوگل به این گونه مقالات علاقه بیشتری نشان می‌دهد چون که کاربران از طریق این نوع مقالات راحت‌تر جواب سوال خود را می‌گیرند. به این ترتیب توصیه می‌کنیم حتماً از این گونه مقالات در استراتژی محتوای سایت خود استفاده کنید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از صفحه سئو در کرج دیدن کنید.

سئو سایت سالن زیبایی

مدیریت بک لینک

اگر خرید بک لینک بدون دانش قبلی انجام شود، استفاده از بک لینک‌های بد و کم ارزش، باعث نابودی سئو سایت خواهد شد. به این ترتیب توصیه می‌کنیم قبل از ساخت بک لینک حتماً از مشاوره رایگان سایت راهکارهای وب استفاده کنید ما راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم تا بک لینک‌های خریداری شده واقعاً برای سایت اثرگذار باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *