سئو سایت شرکتی

بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا همان سئو، فرآیندی خلاقانه و تحلیلی جهت بالا بردن ترافیک سایت با رعایت کردن الگوهای موتورهای جستجو است. در این بین سایت‌های شرکتی معمولا جزو آن گروه از سایت‌هایی هستند که سئو سایت را به عنوان یکی از بهترین کانال‌های بازاریابی دیجیتال در نظر نمیگیرند. با بررسی فضای دیجیتال مارکتینگ کشور و شرکت‌های اندکی که برای رقابت در گوگل وجود دارند، سئو سایت شرکتی میتواند یک فرصت خوب برای افزایش بازدیدکنندگان خدمات یا مجموعه شما باشد.

سئو سایت شرکتی چیست؟

سئو سایت شرکتی در واقع فرایند بهینه سازی سایت یک مجموعه خصوصی یا شرکت است که در این پروسه، شرکت به بهترین نتایج گوگل در کلمات کلیدی مرتبط می‌رسد. در این حالت مجموعه شما روی کلمات کلیدی انتخاب شده ورودی مستقیم از گوگل داشته و فروش محصولات و خدمات شما افزایش خواهد داشت. سئو سایت شرکتی با هدف جذب کاربران مرتبط این گونه عمل می‌کند که مخاطبان شما روی کلمات کلیدی اصولی و مرتبط به سایت شرکت جذب می‌شوند. ترافیک کل سایت در سئو سایت شرکتی چندان مورد توجه نیست و هدف اصلی از سئو سایت یک مجموعه یا یک شرکت، عمدتاً رتبه روی کلمات کلیدی هدف است.

چرا سایت شرکتی به سئو نیاز دارد؟

سایت شرکت شما در واقع ویترین خدمات ارائه شده توسط شرکت است و با بیشتر شدن بازدید کنندگان این ویترین، طبیعتاً قشر بیشتری از افراد را می‌توانید تبدیل به مشتری کنید. فرض کنید شرکتی با چندین میلیون هزینه سایت مجموعه خود را راه‌اندازی کند اما هیچ عملیات بهینه سازی یا سئویی روی سایت انجام نگیرد. در این حالت سایت شرکت هیچ بازدید کننده‌ای از گوگل نخواهد داشت و کارایی سایت در حد وجود داشتن در اعماق دنیای وب محدود میشود.
از جمله اقدامات مهمی که توسط شرکت‌ها برای سایتشان نیاز به انجام شدن دارد، عملیات سئو یا بهینه سازی مداوم سایت شرکت برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل روی کلمات کلیدی حوزه فعالیت شرکت است. در این حالت شرکت در کنار داشتن یک سایت زیبا برای برندینگ مجموعه، از نتایج موتورهای جستجو هم بازدید کننده مستقیم دارد.
پس از مهم‌ترین دلایل سئو سایت شرکتی می‌توان به اعتبار و برندینگ با حضور در رتبه‌های برتر گوگل، ایجاد روابط با همکاران و شرکا در حوزه مربوطه، جذب کاربران به صورت غیر مستقیم از طریق شبکه‌های اجتماعی به وسیله وب سایت، ارائه خدمات و محصولات با حضور در نتایج برتر گوگل و … اشاره کرد. همچنین مجموعه‌های کوچک و بزرگ با استفاده از سئو محلی می‌توانند خیلی سریع به نتایج خوبی برسند، برای درک بهتر این موضوع می‌توانید از صفحه سئو در کرج دیدن کنید.

صفحات محصولات و خدمات از نظر اهمیت در رده دوم قرار دارند. البته این صفحات هم با هدف رسیدن به رتبه‌های برتر در نتایج گوگل سئو میشوند اما اصل کار آنها تقویت صفحه اصلی سایت است. قسمت وبلاگ سایت هم با داشتن محتوای مناسب، در کلمات کلیدی بلاگی رتبه گرفته و کاربران سردرگم را به سایت شما جذب میکنند.

مراحل اصلی سئو سایت شرکتی

در ادامه این مطلب اصلی‌ترین و مهمترین مراحل پیاده سازی سئو سایت شرکتی را بررسی میکنیم.

تحقیق کلمات کلیدی

این مورد یکی از اصول اولیه همه پروژه‌های سئو است. تحقیق کلمات کلیدی دید سئوکار را روی تنظیم استراتژی کلی سئو و محتوای مورد نیاز سایت باز میکند. در این قسمت کلمات کلیدی مهم جهت تمرکز در فرایند سئو سایت پیدا شده و اقدامات بهینه سازی با تولید محتوا برای این کلمات انجام میشود. همچنین کلمات کلیدی فرعی هم باید در کنار کلمات کلیدی اصلی استخراج شده و لیست شوند که به عنوان اولویت دوم روی آنها کار شود.

سئو صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی مهمترین صفحه برای عملیات سئو و هویت برند شرکت است. سئو صفحه اصلی معمولا روی کلمات کلیدی برند انجام میشود؛ البته ممکن است کلمه کلیدی دیگری نیز در کنار کلمه برند کار شود. در موارد نادر هم چند اسم مشابه با اسم برند وجود دارد که کار سئو کار کمی سخت میشود اما با سئو آف پیج و آن پیج استاندارد و اصولی میتوانید بین رقبا رتبه یک گوگل را روی کلمه برند داشته باشید.

سئو آف پیج

جهت تقویت حداکثری برخی از صفحات اصلی سایت شرکتی و شکست دادن رقبا در نتایج گوگل، نیاز به عملیات سئو آف پیج داریم. رقابت در کلمه کلیدی برای مجموعه‌های شرکتی معمولا سخت نیست، به این ترتیب در بیشتر مواقع این کار در مقیاسی محدود انجام شده تا سایت شما در خطر جریمه شدن توسط گوگل قرار نگیرد.

بررسی رقبا و بهبود بیشتر سایت برای رسیدن به رتبه یک گوگل

انجام سئو آن پیج و آف پیج صفحات، پایان کار سئو سایت شرکتی نیست. حالا باید با نظارت دائم سئوکار روی کلمات کلیدی اصلی سایت و زیر نظر گرفتن رقبا، اقداماتی برای بهینه سازی بیشتر سایت انجام شود. برای سرعت بخشیدن به روند نظارت، سئوکاران از ابزارهای سئو استفاده میکنند تا جایگاه سایت شما و رقبا با نهایت دقت و سرعت بررسی شود.

سئو داخلی برای تقویت صفحات اصلی

صفحات لندینگ پیج و صفحه اصلی سایت از مهمترین بخش‌های سایت‌های شرکتی هستند. لینک سازی داخلی برای تقویت ‌آنها نقش فوق‌العاده‌ای ایفا میکند. لینک سازی اصولی شامل لینک داخلی بین صفحات لندینگ پیج و از صفحات بلاگی به لندینگ و صفحه اصلی و همچنین از صفحه اصلی به صفحات لندینگ پیج است. این ساختار شرکت‌ را برای موتورهای جستجو و گوگل شفاف تر کرده و در کلمات کلیدی رتبه‌های خوبی را از آن سایت میکند.

نمونه‌ای از سئو سایت شرکتی موفق

شرکت کارگزاری مفید را به عنوان مثالی از عملیات موفق سئو روی سایت شرکتی در نظر بگیرید. این شرکت با کلمات کلیدی آموزش سرمایه‌گذاری، آموزش بورس، تحلیل بنیادی، تابلو خوانی، تحلیل تکنیکال، صندوق سرمایه‌گذاری و… در صفحه اول گوگل قرار دارد. مثال دیگر شرکت سپیدار سیستم است که سئو این سایت موجب رسیدن به صفحه اول گوگل با کلمات کلیدی سیستم انبارداری، سیستم حقوق و دستمزد، نرم‌افزار فروشگاهی، سیستم حسابداری، نرم‌افزار حسابداری و… شده است.

دستاوردهای سئو سایت شرکتی

سئو سایت شرکتی معمولاً با هدف رسیدن به دو دستاورد کلی انجام می‌شود که در ادامه هر یک از آنها را بررسی خواهیم کرد.

بهبود رتبه کلمات کلیدی

در این حالت شرکت در نتایج گوگل با کلمات کلیدی حوزه خود به رتبه‌های برتر گوگل و در صفحه یک قرار میگیرد. با این کار افرادی که کلمات کلیدی شرکت را جستجو میکنند با پیدا کردن سایت شرکت و بررسی محصولات و خدمات ارائه شده در سایت، تبدیل به مشتری بالقوه میشوند. با انجام عملیات سئو اصولی، حتی قرار گرفتن در رتبه یک گوگل و حجم ورودی‌های بسیار زیاد در کلمات کلیدی مرتبط هم ممکن است. حجم مشتری و سفارش‌هایی که بعد از قرار گیری در رتبه یک گوگل به سوی شرکت شما روانه میشود، فراتر از انتظار شماست!

هزینه سئو سایت شرکتی

همانطور که در صفحه سئو در تهران به طور مفصل بررسی شد، هزینه یا تعرفه سئو برای سایت‌های شرکتی و مجموعه‌های مختلف به عوامل متعددی وابسته است که از مهمترین آنها میتوان به انتظارات کارفرما از سئو سایت، وضعیت فعلی سئو سایت، رقبا، سختی کلمات کلیدی، تعداد کلمات کلیدی و … اشاره کرد.
به این ترتیب با بررسی این عوامل میتوان هزینه سئو سایت شرکتی را مشخص کرد. این اطلاعات بعد از هماهنگی با کارفرما دریافت شده و هزینه نهایی سئو سایت اعلام میشود.

"*" indicates required fields

ایجاد صفحات خدماتی شرکتی و سئو آنها

سایت‌های شرکتی معمولا دارای لندینگ پیج‌هایی جهت معرفی خدمات یا محصولات شرکت هستند که بعد از صفحه اصلی، مهمترین صفحات سایت به شمار میروند. در صورتی که این صفحات از قبل وجود داشته باشند عملیات بهینه سازی روی آنها صورت گرفته و اگر وجود ندارند، ایجاد شده و سئو میشوند. استراتژی سئو باید به گونه‌ای باشد که همه فرایند‌های سئو برای رتبه گرفتن این صفحات باشند، چن که فروش سایت‌های شرکتی از این صفحات است.

تقویت وبلاگ سایت

داشتن صفحات بلاگی در واقع بازوی تقویتی صفحه اصلی سایت بوده و به تنهایی ارزشی ندارد. بخش وبلاگ سایت با تحقیق کلمات کلیدی مناسب باعث جذب کاربران سردرگم شده و آنها را به صفحه اصلی هدایت میکند. تحقیق درست کلمات کلیدی وبلاگ حتی از خود تولید محتوا هم اهمیت بیشتری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *