‌وجود سایت هتل کمک شایانی به برندینگ و تبلیغات مرکز اقامتی و هتل شما می‌کند و همچنین این امکان را در اختیار مخاطبانتان قرار می‌دهد تا از طریق سایت با امکانات، خدمات و اقامتگاه‌های مرکز شما آشنا شوند و در نهایت این موضوع باعث بهبود کسب و کار شما می‌شود. البته برای اینکه سایت بتواند این مزایا را برای شما داشته باشد، نیاز است تا از خدمات سئو سایت استفاده کنید. سایت هتل به اقداماتی نیاز دارد که برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو لازم هستند و این بهبود رتبه سبب دسترسی راحت‌تر مشتریان به سایت شما می‌شود.

چرا به سئو سایت هتل نیاز دارید؟

یکی از خدمات تیم راهکارهای وب، سئو سایت هتل است. یکی از مهم‌ترین اقدامات صاحبان و مدیران هتل‌ها جهت کسب درآمد بیشتر از صنعت گردشگری و توریست، توسعه و بهینه سازی سایت مجموعه است؛ چون که عرصه اینترنت روز به روز پیشرفت می‌کند و امروزه بیشتر افراد کارهایی مثل رزرو اقامتگاه و هتل را فقط با چند کلیک ساده و از طریق اینترنت انجام می‌دهند.

امروز بیشتر هتل‌های معروف ایران دارای سایتی هستند که هر فردی با ورود به آن بتواند برای رزرو اقامتگاه اقدام کند؛ این قابلیت باعث جذب مشتریان بسیار زیادی در هتل‌ها می‌شود که این مقدار جذب در مقایسه با روش‌های هتل داری سنتی، بسیار بیشتر است اما فقط داشتن سایت کافی نیست.

در صورتی که صاحب یا مدیر سایت معرفی و رزرو هتل هستید می‌خواهید سایتتان بازدید و فروش بیشتری داشته باشد، سئو سایت هتل کاری است که می‌توانید برای رسیدن به این هدف انجام دهید. درست مانند سئو سایت پزشکی وقتی مشتریان سایت شما را در رتبه‌های برتر گوگل می‌بینند، اعتمادشان به برند شما افزایش یافته و با کلیک روی صفحه سایت در صورت وجود خدمات با کیفیت و مناسب، به مشتری کسب و کار شما تبدیل می‌شوند.

هدف اصلی سئو سایت هتل

در واقع هدف اصلی سئو سایت بالا بردن ترافیک آن از طریق موتورهای جستجو است؛ اما این تنها مزیتی نیست که سئو برای سایت‌ها دارد. در صورتی که آشنایی مختصری با قوانین و قواعد موتورهای جستجو داشته باشید یا در خصوص آنها مطالعه و تحقیق کنید، می‌فهمید که همه این قوانین و شرایط در موتورهای جستجو به نفع کاربران هستند. از طراحی سایت هتل به صورت ریسپانسیو و موبایل فرندلی گرفته تا وجود محتواهای متناسب و کاربردی برای کاربران که با خلاقیت و دقت زیادی تولید شده‌اند.

به این ترتیب قوانینی که به عنوان بهینه‌سازی و سئو روی سایت شما پیاده سازی می‌شود، همگی باعث افزایش کیفیت سایت از جنبه‌های مختلف می‌شوند. در حقیقت خدمات سئو باعث می‌شود که سایت شما چیزی که کاربران می‌پسندند نزدیک‌تر شود؛ به این ترتیب بزرگترین رشد سایت فقط از طریق سئو و بهینه سازی آن ممکن است. تا اینجای کار، کاربرد و اهمیت سئو سایت هتل را بررسی کردیم، در ادامه این مطلب از تیم راهکارهای وب جهت افزایش آگاهی شما به آموزش سئو سایت هتل می‌پردازیم.

سئو هتل

به صورت کلی سئو دارای تکنیک‌ها، قواعد و قوانین متعددی است که توسط موتورهای جستجو تعیین می‌شوند. متخصصین سئو این تکنیک‌ها را با هدف دیده شدن سایت شما پیاده سازی می‌کنند؛ اینکه سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو به ویژه در رتبه‌های برتر نمایش داده شود؛ نتیجه بهینه سازی سایت به صورت اصولی است. این رتبه بالا و به طبع آن دریافت ترافیک طبیعی باعث می‌شود که یکی از بزرگترین دستاوردهای عرصه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید.

تاثیر سئو در برند شدن هتل

امروزه با توجه به گسترش روش‌های مختلف برای سفر و افزایش شهرنشینی، افراد زیادی هستند که در هر فرصتی می‌خواهند از خانه بیرون بروند و تجربه لذت بخشی از یک سفر داشته باشند. به همین دلیل روز به روز تعداد اماکن اقامتی و هتل‌ها افزایش پیدا کرده و برای رسیدن به موفقیت در این دنیای پر رقابت نیاز به صرف هزینه‌های هدفمند دارید.

از جمله اقداماتی که می‌توانید برای ساخت برند و معرفی آن انجام دهید، سئو سایت هتل و اماکن اقامتی است. با سرمایه‌گذاری روی سایت و سئو آن می‌توانید برند خود را بالاتر از رقبا به کاربران نمایش دهید و این کار برند را برای همیشه در ذهن بیشتر آنها ثبت می‌کند؛ به این ترتیب هر وقت که فردی قصد سفر به شهر شما را داشت، اولین اسمی که برای اقامت در این سفر به ذهن او می‌رسد، هتل یا اقامتگاه شما خواهد بود.

سئو سایت هتل چقدر مهم است؟

آمارها و نتایج نشان داده بیش از ۷۵ درصد افراد در اینترنت فقط به سایت‌های صفحه اول گوگل رجوع می‌کنند. از این میان بیشتر آنها روی سایت اول کلیک کرده و بقیه رتبه‌های صفحه اول به همین ترتیب دارای کلیک کمتری است. شما حتی با سئو محلی مثل سئو در اصفهان هم می‌توانید دستاوردهای بزرگی داشته باشید اما به صورت کلی سئو مزایای زیادی برای سایت هتل شما دارد که از جمله آنها می‌توان به کمک برای افزایش بازدید از سایت هتل، افزایش درآمد، برندسازی هتل، افزایش اعتماد مشتریان و مسافران به هتل، افزایش اعتبار کسب و کار و پیشی گرفتن از رقبا اشاره کرد.

آموزش سئو سایت هتل

همانطور که در سئو سایت شرکتی هم گفتیم، سخت‌ترین و مهم‌ترین قسمت هر کسب و کاری، تبلیغات و بازاریابی است. شما بدون این دو نمی‌توانید به هدف‌هایی که در ذهن دارید برسید؛ هر چقدر هم تنوع و کیفیت خدمات شما فوق العاده باشد، در نهایت نیاز است تا به خوبی در دید کاربران قرار بگیرند تا احتمال کسب درآمد شما بالا برود. موثرترین، کم هزینه‌ترین و ساده‌ترین روش تبلیغات برای هر برند، سئو سایت آن است. در ادامه برخی از نکات کلی سئو سایت هتل را بیان می‌کنیم.

شناخت مخاطبان هدف سایت

هر سایتی دارای مخاطبین خاص خودش است که هرکدام سلایق، علایق و شخصیت‌های جداگانه‌ای دارند. به همین دلیل کپی کردن تکنیک‌ها و الگوی باقی سایت‌ها برای شما جوابگو نیست. مهمترین کاری که برای سئو سایت هتل باید انجام دهید، شناسایی، بررسی و دسته‌بندی مخاطبین سایت است؛ به عنوان مثال می‌توانید آنها را بر اساس معیارهایی مثل محل اقامت فعلی، علایق، سن و … دسته‌بندی کنید تا در زمان برنامه‌ریزی برای بهینه سازی سایت، با مسیر پیش رو بیشتر آشنا باشید و اقدامات بهتری انجام دهید.

تحقیق کلمات کلیدی سایت هتل

برای تحقیق کلمات کلیدی، باید بفهمید افرادی که در گوگل برای رزرو هتل جستجو می‌کنند، دقیقاً چه عبارتی را وارد می‌کنند. این مرحله جزو مراحل اصلی تدوین استراتژی سئو است که تاثیر زیادی در آینده سئو سایت هتل دارد. باید در جستجوی کلماتی باشید که برای شما سودآور است و کسب و کارتان را به مشتریان و افراد در این حوزه معرفی می‌کند. به عنوان مثال عبارت سئو در شیراز برای سایت ما یک عبارت کلیدی پرسود به حساب می‌آید. در صورتی که از همان ابتدا یک کار کلمه کلیدی نادرستی استفاده شود، به سختی می‌توان بعداً از موتورهای جستجو رتبه خوبی دریافت کرد. اگر می‌خواهید برای سایت خودتان کلید واژه درستی انتخاب کنید؛ ابزارهای مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

تقویت وبلاگ سایت هتل

تولید محتوا برای به نتیجه رسیدن سئو و بهینه سازی سایت، اهمیت فراوانی دارد. یکی از وظایف اصلی صاحبان کسب و کار و متخصصان سئو مدیریت محتوا است. تولید محتوا باید به صورت سئو محور، مستمر و منظم باشد تا به بهبود رتبه سایت شما کمک کند. توجه داشته باشید محتوایی که در سایت قرار می‌دهید باید تخصصی، جذاب، خوانا، واضح، کامل و با رعایت اصول نگارشی و نکات سئو باشد.

سئو محلی سایت هتل

با توجه به اینکه سایت‌های هتل جزو آن کسب و کارهایی هستند که به یک مکان فیزیکی برای ارائه خدمات نیاز دارند؛ این مورد یک ویژگی مهم برای سئو محسوب شده و سایت شما را برای یک موقعیت جغرافی خاص سئو می‌کنیم. یعنی اگر کاربران در جستجوی خود از نام آن منطقه استفاده کنند، سایت شما از اولین نتایج جستجوهای مربوط به این حوزه است.

سرعت سایت هتل

مشتریان شما نیاز دارند تا صفحات اتاق‌ها و اقامتگاه‌ها و خدمات شما را بررسی کنند و از طرفی مراحل رزرو اتاق هم هست. بدترین چیزی که در این بین می‌تواند اتفاق بیفتد، تاخیر بیش از حد در باز شدن هر صفحه است. گزارش‌ها نشان داده به طور متوسط کاربران از سایت‌هایی که لود آنها بیشتر از ۵ تا ۶ ثانیه طول می‌کشد، خارج می‌شوند. پس کند بودن سایت باعث مشکلات زیادی می‌شود که نمی‌توانید آنها را نادیده بگیرید.

با توجه به اینکه در سایت‌های هتل تصاویر زیادی بارگذاری می‌شود، معمولاً سرعت کمی دارند. در بعضی از این سایت‌ها مشکلاتی مثل مناسب نبودن هاست و سرور، بهینه نبودن کدهای سایت، حجیم بودن فایل تصاویر باعث کندی لود صفحات می‌شوند. اما در بعضی موارد مشکل خاصی برای کم بودن سرعت وجود ندارد. در این مواقع باید از یک سری تکنیک‌های خاص برای بهینه‌سازی سرعت سایت استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *