پزشکان هم برای جذب بیماران و شناخته شدن خود مانند بقیه حوزه‌های وب نیاز به مارکتینگ و برندینگ دارند. بودن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل با سئو سایت پزشکی از جمله مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای رسیدن به این هدف انجام دهید. تیم راهکارهای وب در کنار سئو پزشکی می‌تواند در سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله طراحی سایت و … به شما کمک کند. امروزه نمی‌توان نقش موتورهای جستجو را در تصمیم گیری بیماران دست کم گرفت، حدود ۹۰ درصد از بیماران برای پیدا کردن پزشک یا مراکز درمانی از جستجوی آنلاین استفاده می‌کند؛ اهمیتی ندارد که بیمار درباره شما شنیده است یا خیر، همیشه نتایج انتخاب به صفحه جستجوی گوگل بستگی دارد. شما می‌توانید با خدمات سئو راهکارهای وب موقعیت خود را در صفحات برتر جستجوی گوگل و حضور در بهترین جایگاه‌ها را تضمین شده بدانید.

امروزه دیگر تبلیغات گوگل اثربخشی گذشته را نداشته و جستجوی ارگانیک کاربران همواره در حال رشد است. در صورت استفاده از محتوای مناسب و کلمات کلیدی مرتبط در سایت، شاهد افزایش رتبه در نتایج ارگانیک گوگل خواهید بود. بیش از ۹۰ درصد ترافیک متعلق به سایت‌های موجود در صفحه اول نتایج جستجو است، در حالی که صفحه دوم فقط ۵ درصد ترافیک را شامل می‌شود. به همین علت سئو سایت پزشکی یک استراتژی مهم در بازاریابی پزشکی است.

سایت پزشکی چه تاثیری در فرایند جذب بیمار دارد؟

تیم راهکارهای وب همه تلاش خود را برای جذب مخاطبین بیشتر انجام می‌دهد تا شما انرژی خود را روی ارائه خدمات با کیفیت به افراد قرار دهید؛ ما به سراغ راه حل‌هایی می‌رویم که شما در بازاریابی دیجیتال به روزترین اقدامات را داشته باشید و مخاطبین سایت دلیل خوبی برای مراجعه به مرکز شما داشته باشند. با توجه به اینکه بهینه بودن طراحی سایت پزشکی یکی از موارد حیاتی جهت راحتی کاربران و افزایش ترافیک سایت هست؛ تحت هیچ شرایطی از این فاکتور مهم غافل نشوید.

مهمترین موارد سئو سایت پزشکی

تحقیق کلمات کلیدی

به کارگیری کلمات کلیدی مناسب در محتوا و عنوان سایت، از جمله کارهایی است که سبب افزایش قابل ملاحظه بازدید از سایت شما می‌شود. توصیه می‌کنیم کلید واژه‌های به کار رفته در سایت با موضوعات پزشکی در خصوص داروها، روش‌های درمان، علائم، امراض و … ارتباط داشته باشد. انتخاب کلمات کلیدی باید بر اساس نوع تخصص و کلمات مترادف باشد. در نهایت باید توجه ویژه‌ای به سئو محلی داشته باشید، به عنوان مثال برای سئو سایت سالن زیبایی می‌توانیم عبارت بهترین سالن زیبایی در اصفهان را برای لوکال سئو استفاده کنیم.

سئو سایت پزشکی

تولید محتوای یونیک و کاربردی

در سایت‌های پزشکی محتواهای مفید و برتر نقش بسیار مهمی در سئو سایت دارند. بیماران در جستجوی اطلاعاتی کاربردی و مفید هستند که به آنها راه پیشگیری یا درمان بیماری‌ها را نشان دهد. به این ترتیب باید در محتوای بلاگ سایت از دانش تخصصی و نکات مهم پزشکی استفاده شود تا مطالبی با محتوای ارزشمند و جذاب ارائه کنیم. محتوای تولید شده باید مطابق علم روز در آن حوزه و پاسخگوی نیازهای مختلف کاربران باشد.

به کارگیری عناوین مناسب

در سایت‌های پزشکی استفاده از عناوین جذاب و مناسب می‌تواند باعث جلب توجه کاربران و بهبود کلی سئو سایت شود. برای رسیدن به این هدف باید در هر بخش سایت از عناوین مختلفی استفاده کنید که توضیح مناسب و کوتاهی از آن صفحه بدهد. مثلاً در سئو سایت شرکتی عناوینی مناسب هستند که به برندینگ آن کمک کنند؛ به همین دلیل در بیشتر عناوین این گونه سایت‌ها، اسم برند به کار برده می‌شود.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی از یک صفحه سایت به صفحه دیگر آن برای بهبود رتبه سایت در گوگل اهمیت زیادی دارد. در سایت پزشکی هم مانند سایر حوزه‌ها باید لینک دهی داخلی را انجام داده و صفحات مرتبط را به یکدیگر پیوند دهیم. در صورتی که این کار به روش اصولی انجام شود بعد از مدتی شاهد بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو هستیم و همچنین به کاربران کمک کرده‌اید تا بعد از دیدن لینک‌های مرتبط، به راحتی بخش‌های مختلف سایت دسترسی پیدا کنند. البته توجه داشته باشید که لینک سازی سایت پزشکی باید به گونه‌ای انجام شود که صفحات اصلی و هدف مشخص بوده و هر مطلب در سایت به نوعی با صفحه اصلی خود ارتباط داشته باشد و این لینک دهی داخلی در همه صفحات و مقالات سایت رعایت شود. به عنوان مثال در همین صفحه از راهکارهای وب می‌توان به سئو در شیراز که موضوعی مرتبط با این مقاله است لینک داخلی داد.

استفاده از بک لینک

لینک دهی خارجی اصولی هم باعث جلب توجه بیشتر مخاطبین و بهبود سئو سایت پزشکی می‌شود. در صورتی که سایت‌های پزشکی فعال در حوزه کارتان به سایت شما لینک دهند، اعتبار سایتتان افزایش پیدا کرده و رتبه آن در موتورهای جستجو بهبود می‌یابد. مثلاً شما می‌توانید مقالاتی در حوزه فعالیت تخصصی خود با خرید بک لینک در یک سایت پزشکی معتبر منتشر کنید و از آن صفحه به بخش‌های مرتبط سایت پزشکی خود لینک دهید. این فرایند بیشتر اهمیت خود را در زمانی نشان می‌دهد که رقابت سایت در کلمات کلیدی صفحه اول بین رتبه‌های برتر نتایج گوگل شدت بگیرد.

سئو سایت پزشکی

سرعت لود سایت

طراحی سایت پزشکی باید به گونه‌ای باشد که سرعت لود آن باعث ناراحتی کاربران نشده و افراد با یک اینترنت سریع به راحتی بتوانند در مدت زمانی کم سایت را در سیستم خود بارگذاری کرده و از خدمات آن استفاده کنند. امروز استاندارد سرعت بارگذاری سایت به چیزی کمتر از ۳ ثانیه رسیده است. برای سایت‌های بهداشتی و پزشکی که ‌موارد حساسی مثل درمان بیماری‌ها و سایر اطلاعات حیاتی را در بر دارند، اهمیت سرعت بارگذاری سایت چند برابر می‌شود. کاربران و بیماران سایت شما انتظار دارند تا بدون تاخیر و به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود در سایت دسترسی داشته باشند.

توجه به تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری از دیگر موارد مهمی است که باعث افزایش ترافیک و بهبود سئو کلی سایت می‌شود.  سایت پزشکی باید به گونه‌ای باشد که کاربران بدون پیچیدگی خاصی نیازهایشان را برطرف کنند و با خواندن مطالب سایت به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابند. رسیدن به این تجربه کاربری وظیفه اصلی طراح سایت است که بتواند تجربه خوبی در بازدیدکنندگان سایت به وجود آورد.

استفاده بهینه از ابزارهای سئو

به کارگیری ابزارهای پیشرفته سئو هم تاثیر زیادی در بهبود رتبه سایت پزشکی دارد. مثلاً شما باید تحقیق کلمات کلیدی برای سایت پزشکی را با این ابزارها به صورت دقیق انجام دهید. در نهایت وجود یک برنامه محتوایی برنامه‌ریزی شده و قوی که بیشترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهد می‌تواند تاثیر چشمگیری روی بهبود سئو سایت داشته باشد.

ریسپانسیو بودن سایت

طراحی سایت پزشکی باید به گونه‌ای باشد که در دستگاه‌های مختلف بر اساس ابعاد آنها به خوبی نمایش داده شود. همانطور که در صفحه سئو در اصفهان اشاره کردیم امروز بیشتر کاربران از تلفن‌های هوشمند خود برای وبگردی استفاده می‌کنند که این موضوع اهمیت ریسپانسیو بودن سایت را دوچندان می‌کند.

چرا راهکارهای وب؟

در حوزه سئو سایت پزشکی شرکت‌های زیادی در حال فعالیت هستند اما مزیت تیم ما در مقایسه با رقبا روند سئو تضمین شده و نمونه کارهای قوی است. کارشناسان تیم ما در قسمت‌های مختلف سئو، اشراف اطلاعاتی خوبی روی جزئیات این حوزه داشته و می‌توانند یک استراتژی اصولی و نقشه راه موفقیت را برای سایت شما پیش ببرند.

تیم ما بعد سال‌ها فعالیت مستمر در حوزه‌های مختلف و همچنین مارکتینگ سایت‌های پزشکی برای جذب بیماران بیشتر، سئو سایت پزشکی را یکی از بهترین راه‌های جذب مخاطب در کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی می‌داند. قدرت سئو پزشکی در برندینگ و جذب بیمار را فقط پزشکانی درک می‌کنند که لذت داشتن یک سایت حرفه‌ای را چشیده باشد.

سئو سایت پزشکی

جذب بیماران از طریق سئو سایت پزشکی

سئو سایت شما تاثیر زیادی روی جذب مراجعان دارد. اکثر بیماران در حال حاضر قبل از مراجعه به مطب یا بیمارستان، به مرورگر خود مراجعه کرده و در اینترنت به دنبال اطلاعاتی از مشخصات پزشک مورد نظر می‌گردند. همچنین گروه دیگری از کاربران در جستجوی اطلاعاتی دقیق در خصوص بیماری‌های خود، روش درمان و پزشکان متخصص برای این بیماری هستند.

سئو سایت پزشکی در این مرحله می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد. با بهبود سئو سایت، خدمات و اطلاعات مرکز شما به راحتی در دسترس کاربران قرار گرفته و نام شما در میان افراد به خوبی شناخته می‌شود. کاربران در صورت دسترسی داشتن به اطلاعات دقیق پزشکان، نظرات کاربران، سوابق کاری، تخصص‌های پزشک و … به راحتی می‌توانند پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند. همچنین در صورت حضور شما در نتایج موتورهای جستجو، افراد بیشتری به نام شما اعتماد خواهند کرد.

 

قیمت مشاوره تخصصی سئو

اگر هیچ ایده‌ای برای سئو سایت خود ندارید و نمی‌دانید باید از کجا شروع کرد؛ اینکه سایت را به یک تیم بسپارید یا اینکه خودتان مسئولیت سایت را به عهده بگیرید، همه سوالاتی هستند که پاسخ آنها را در یک مشاوره سئو می‌توان گرفت. البته در خدمات مشاوره سئو تیم راهکارهای وب، موضوع مشاوره می‌تواند برای شما کاملاً متفاوت بوده و بر اساس نیاز شما باشد. برای استفاده از خدمات مشاوره سئو به صورت آنلاین یا حضوری اول فرم درخواست مشاوره را تکمیل کرده و پس از بررسی، زمان و روز جلسه با شما هماهنگ خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *