امروزه در عصر تکنولوژی طراحی سایت شرکتی برای یک شرکت یا نهاد تجاری دارای اهمیت بسیاری است. داشتن یک سایت شرکتی با طراحی خوب به عنوان چهره دیجیتالی این برند عمل کرده و بستری را برای مشتریان، شرکا و سایر ذینفعان فراهم می‌کند تا به کسب اطلاعات در خصوص سازمان بپردازند. این حرکت برای کسب اعتبار و رسیدن به مشروعیت در حوزه کسب و کار دیجیتال کمک بسیاری می‌کند. با طراحی یک سایت شرکتی به صورت حرفه‌ای هویت برند به صورت موثر به نمایش گذاشته می‌شود.

تیم راهکارهای وب با ترکیب عناصر برندسازی ثابت مثل سبک بصری، فونت‌ها، رنگ و لوگو باعث تقویت برند شرکت شده و یک تصویر خوب در ذهن مخاطب باقی می‌گذارد. سایت شرکتی طراحی شده توسط تیم ما بستری برای تبلیغ محصولات و برجسته کردن خدمات شرکت فراهم می‌کند. داشتن یک سایت شرکتی به کسب و کارها کمک می‌کند تا پیشنهادات خود را به نمایش گذاشته و آنها را به شکلی جذاب ارائه دهند تا مخاطبین به مشتریان بالقوه تبدیل شوند. در صورتی که قسمت خدمات یا محصول در سایت به خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند روی تصمیمات مخاطبین تاثیرگذار بوده و فروش شرکت را افزایش دهد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در مورد طراحی سایت شرکتی صحبت کنیم.

طراحی سایت شرکتی چیست؟

طراحی سایت شرکتی در واقع شامل طراحی، ساخت و توسعه یک سایت برای یک نهاد تجاری یا یک شرکت است طراحی این گونه سایت‌ها باید به گونه‌ای باشد که ارزش‌ها، اهداف و هویت برند را منعکس کند و در عین حال پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد. سایت شرکتی به عنوان حضور آنلاین شما در دنیای دیجیتال عمل کرده و اطلاعاتی در خصوص خدمات، محصولات و عملیات کلی کسب و کار به مشتریان ارائه می‌دهد. رعایت کردن اصول طراحی در زمان انجام این کار بسیار مهم است چون روی فرایند درک برند، تجربه کاربر و هویت آنلاین سازمان تاثیرگذار است. به صورت کلی طراحی سایت شرکتی شامل ایجاد عملکرد و تجربه بهینه برای کاربر، زیباشناسی بصری برای به وجود آوردن یک حضور موثر آنلاین و معرفی مناسب شرکت به مخاطبین هدف و سایر همکاران احتمالی است.

طراحی سایت شرکتی

اهمیت طراحی سایت شرکتی

یک طراحی استاندارد باید امکان خرید اینترنتی را به صورت آسان و سریع فراهم کند در صورتی که طراحی سایت شرکتی شما حرفه‌ای باشد، پس از بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، وقتی که مخاطب به دنبال خدمات یا محصول مرتبط با شرکت شما باشد، این سایت در نتایجی جستجوی گوگل نمایش داده شده و این موضوع باعث بازدید از سایت شما و تبدیل مخاطبین به مشتری می‌شود. در صورتی که آشنایی زیادی با بهینه‌سازی سایت ندارید، توصیه می‌کنیم به صفحه سئو در شیراز مراجعه کنید. یک سایت شرکتی بهینه به شما کمک می‌کند با هزینه‌ای معقول، برند خود را به افراد بشناسید و کسب و کار خود را گسترش دهید. تیم طراحی راهکارهای وب از ابتدا تا انتهای این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

مهمترین نکات طراحی سایت شرکتی

در ادامه برخی از جنبه‌های کلیدی طراحی سایت شرکتی را با هم مرور می‌کنیم.

ریسپانسیو بودن یا طراحی واکنشگرا

امروز با افزایش چشمگیر استفاده از گوشی‌های هوشمند، یک سایت شرکتی باید به صورت واکنشگرا طراحی شود، یعنی سایت شما باید با اندازه‌های مختلف صفحه نمایشگر کاربران سازگار باشد. این موضوع باعث می‌شود تا افراد تجربه‌ای مناسب در گوشی‌های هوشمند،تبلت‌ها و لپ‌تاپ خود داشته باشد.

تجربه کاربری یا UX

نمی‌توان تاثیر طراحی سایت روی تجربه کاربر را نادیده گرفت. یک طراحی خوب باید یک تجربه کاربری روان و یکپارچه را ارائه دهد. همانطور که در طراحی سایت در کرج اشاره کردیم؛ برای رسیدن به این هدف باید محتوا را به صورت کاربر پسند و با به کارگیری منوهای ناوبری کاربردی و بهینه کردن سرعت بارگذاری سایت انجام شود.

برندسازی

این مورد یکی از مهم‌ترین موارد در اهمیت طراحی سایت شرکتی است. طراحی سایت شرکتی باید مطابق با دستورالعمل‌های برندسازی بوده و از سبک بصری، تایپوگرافی، طرح رنگ و آرم مخصوص به شرکت استفاده شود. سازگاری سایت شما با این موارد به تقویت بازاریابی و شناخت برند کمک زیادی می‌کند.

امنیت و عملکرد

سایت شرکتی طراحی شده باید اقدامات امنیتی لازم را برای حفاظت از داده‌های شرکت و کاربر برای حفظ اعتماد کاربران در اولویت قرار دهد. در کنار این مورد بهینه سازی عملکرد مثل سرعت بخشیدن به بارگذاری صفحات، یک تجربه و تاثیر بسیار خوب در کاربران ایجاد می‌کند.

ادغام چند رسانه‌ای

با توجه به نیاز شرکت‌های مختلف، این شرکت‌ها ممکن است نیاز داشته باشند تا رسانه‌های مختلفی مثل فیلم، تصاویر وسایل ویژگی‌های تعاملی را برای انتقال بهتر اطلاعات و بهبود تجربه کاربری در سایت شرکت خود قرار دهد.

طراحی سایت شرکتی

عناصر فراخوان برای CTA

سایت‌های شرکتی معمولاً می‌خواهند تا مخاطبین آنها خدمات خاصی مثل اشتراک در خبرنامه، پر کردن فرم، خرید کردن و … را در سایت انجام دهند. برای رسیدن به این هدف عناصر CTA مثل فرم‌ها و دکمه‌ها باید به صورت حساب شده در طراحی سایت استفاده شوند تا کاربر را به تعامل تشویق کنند.

استراتژی محتوا

معمولاً سایت‌های شرکتی دارای انواع مختلفی از محتوا هستند که از جمله آنها می‌توان به توضیحات خدمات یا محصول، جزئیات تماس، پست‌های وبلاگی و اطلاعات شرکت اشاره کرد. طراحی سایت شرکتی باید به گونه‌ای انجام شود که شکل‌های مختلف محتوا را به بهترین شکل ممکن نمایش دهد تا کاربر برای دسترسی و خوانایی آنها مشکلی نداشته باشد.

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

به کارگیری اصول اولیه سئو در طول مراحل طراحی سایت به بهبود درک بهتر موتورهای جستجو از سایت کمک می‌کند. مثلاً همانطور که در صفحه سئو در شیراز گفتیم؛ این اصول شامل بهینه سازی ساختار url صفحات، سرفصل‌ها، توضیحات متا، عناوین صفحه و … است.

اصول طراحی سایت شرکتی

زمانی که از طراحی سایت شرکتی صحبت می‌کنیم، روند توصیه می‌تواند به وسیله چند اصل هدایت شده و یک حضور تاثیرگذار و موثر در فضای وب ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف باید چند اصل کلیدی در نظر گرفته شود که در ادامه به بررسی مهمترین آنها می‌پردازیم.

رعایت اصل سادگی در طراحی

داشتن یک طراحی ساده و تمیز در بیشتر سایت‌های شرکتی حرکتی موثر است. وجود تصاویر طاقت فرسا، انیمیشن‌های بیش از حد یا چیدمانی در هم ریخته باعث سردرگمی کاربران در سایت‌های شرکتی می‌شود. به این ترتیب برای راهنمایی کاربران و ارائه یک پیام تازه باید این انتقال اطلاعات را با حداقل حواس پرتی انجام دهید.

طراحی سایت شرکتی

اصل سازگاری

در طراحی سایت شرکتی ثبات اهمیت زیادی دارد. سایت طراحی شده باید تایپوگرافی، طیف رنگی، طراحی ظاهری خود را مطابق با هویت کلی برند در همه صفحات حفظ کند. این حرکت برای شناخت بهتر برند و افزایش اعتماد بین کاربران موثر است.

 Call to Action

کمی قبل هم در مورد CTA صحبت کردیم. باید در طراحی سایت شرکتی از CTA های قانع کننده و واضح در سراسر سایت استفاده کنید تا مخاطبین به سمت اقدامات هدف راهنمایی شوند. فرقی نمی‌کند که بخواهید او را به سمت تماس با شرکت، پر کردن فرم یا خرید محصولات هدایت کنید، CTA پای به کار رفته باید هم جهت با اهداف شرکت و از لحاظ بصری جذاب باشند.

کاربر محور بودن سایت

سایت شرکتی باید برای مخاطب هدف طراحی شود. یعنی در طراحی این سایت باید رفتارها، ترجیحات و نیازهای آنها برای رسیدن به یک تجربه کاربری و بصری خوب درک شود. مثلاً برای رسیدن به این هدف باید منوهای ناوبری کاربردی، استفاده از جریان‌های قابل ارتباط و قابلیت‌های کاربردی که باعث دسترسی راحت آنها می‌شود را در نظر بگیرید.

رعایت سلسله مراتب بصری

محتوای هر صفحه از سایت شرکتی باید با توجه به اصول سلسله مراتب بصری سازماندهی شود. برای اینکه روی اطلاعات مهم و هدایت توجه بازدیدکنندگان موفق باشید؛ باید از فضای خالی، نقاط توجه، زیر عنوان‌ها و تیترها به صورتی هوشمندانه در طراحی سایت شرکتی استفاده کنید.

سرعت و عملکرد

بهینه‌سازی طراحی سایت باید با هدف بارگذاری سریع و عملکردی کاربرپسند انجام شود. در مطلب سئو در کرج هم گفتیم که صفحاتی با بارگذاری آهسته می‌تواند باعث منصرف شدن کار بر از حضور در سایت و تاثیری منفی روی تجربه کلیه کاربر داشته باشد. برای جلوگیری از این اتفاق باید تصاویر فشرده شده، کدهای سایت بهینه شوند و برای افزایش سرعت سایت از تکنیک‌های کش استفاده شود.

طراحی سایت شرکتی

امنیت و حریم خصوصی

طراحی سایت باید اقدامات امنیتی را برای حفاظت از داده‌های سایت و کاربر در اولویت قرار دهد. وجود گواهینامه‌های SSL برای داشتن اتصالی ایمن، استفاده از روش‌های احراز هویت امن و به صورت کلی بهترین روش‌ها باید برای رعایت حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها پیش گرفته شود.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم با تعریف یک سایت شرکتی و اصول و اهمیت آن شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمایی کنیم. اگر در طراحی سایت از اصول گفته شده پیروی شود، سایت شرکتی ایجاد شده باعث می‌شود تا مخاطب به صورت موثر با برند شما ارتباط برقرار کند، این موضوع باعث جذب مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری شده در نهایت از اهداف تجاری شرکت هم پشتیبانی می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *